Międzyrzecze 4
58-150 Strzegom
tel./fax 074 855 55 34 biuro@wozniak.comweb.pl
Promocje!!!
Witamy na stronie
Jakość i gwarancja
Procedura zakupu
Rodzaje granitów
Dostępne od ręki
Katalog nagrobków
Kontakt i dojazd
Procedura zakupu

Zakup nagrobka, podobnie jak wielu innych produktów, wymaga określenia przez klienta pewnych charakterystycznych atrybutów, na podstawie których zakład kamieniarski jest wstanie przygotować ofertę możliwie dopasowaną do potrzeb oraz gustu klienta.
Podstawowe dane niezbędne do przygotowania projektu oraz wyceny nagrobka to: wymiar nagrobka, rodzaj i kolor kamienia oraz preferowany styl nagrobka. Poniżej w kilu słowach opisujemy bardziej szczegółowe informacje odnośnie możliwych do określenia atrybutów nagrobka.


1. Wymiar nagrobka.
  • Grób ziemny (trumna zasypana kopcem ziemii) - w tym wypadku klient ma pewną swobodę w wyborze wymiarów nagrobka, przy czym swoboda ta jest ograniczona przede wszystkim istniejącą infrastrukturą cmentarza, a w szczególności ilością miejsca wokół grobu. Zwykle wymiary nagrobków pojedyńczych mają szerokość od 90 do 100 cm oraz długość od 180 do 200 cm. Nagrobki podwójne mają zazwyczaj od 150 do 200 cm szerokości oraz od 180 do 200 cm długości choć bywają również większe.
  • Grobowiec (wybetonowanie) - wymiar nagrobka (grobowca) jest podyktowany wymiarem istniejącego wybetonowania. Najczęstrze wymiary pojedyńczego grobowca wynoszą 120 cm szerokości oraz 240 cm długości. Grobowce podwójne najczęściej mają wymiary 220 cm szerokości oraz 240 cm długości. Ponieważ odstępstwa od podanych wyżej wymiarów nie należą do rzadkości, przydatna jest wiedza o wymiarach wybetonowania.
2. Rodzaj i kolor kamienia.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju odmian granitu, które różnią się przede wszystkim wytrzymałością, odpornością na warunki klimatyczne oraz zabarwieniem, które niejednokrotnie jest naistotniejsze z punktu widzenia klienta. Rodzaj użytego kamienia ma znaczący wpływ nie tylko na cenę nagrobka, (różnica między najtańszym a najdroższym granitem bywa kilkukrotna) ale również na sposób "starzenia się nagrobka" czy też np. na łatwość utrzymania go w czystości. Rodzaje używanego przez nas granitu można zobaczyć tutaj.

3. Preferowany styl nagrobka.

Aby możliwe dobrać styl i wzór nagrobka musimy zapoznać się z preferencjami klienta. Nagrobek może być niski lub wysoki, narożniki proste, ścięte lub zaokrąglone. Granit będąc najtwardszym i najbardziej odpornym materiałem jest jednocześnie bardzo podatny na obróbkę oraz polerowanie co pozwala na uzyskanie ogromnej ilości kształtów i wzorów. Przykładowe nagrobki wykonane przez nas można zobaczyć tutaj. W ofercie mamy również nagrobki dziecięce charakteryzujące się specyficznymi kształtami oraz wzorami. Nagrobki dziecięce można zobaczyć tutaj.